Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely, také pro účely cílení reklamy, využíváme soubory cookies. Tímto udělujete souhlas o jejím používání.

Odmítnout vše můžete zde.


RECYKLACE
ZPĚTNÝ ODBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ A BATERIÍ

ZPĚTNÝ ODBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ A BATERIÍ

Recyklace vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů

Naše společnost plní povinnosti, které jsou stanoveny výrobcům elektrozařízení pro oddělený odběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu zákonem č.542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností ve znění pozdějších předpisů, prostřednictvím kolektivního systému ASEKOL a.s. ve skupinách 2,3,4a,4b,5,6.

Skupiny:

Skupina 2:Obrazovky,monitory a zařízení obsahující obrazovky o ploše větší než 100cm2.

Skupina 3:Světelné zdroje.

Skupina 4a:Velká zařízení, jejíž vnější rozměry přesahují 50cm, kromě solárních panelů.

Skupina 4b:Solární panely.

Skupina 5:Malá zařízení, jejíž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50cm.

Skupina 6:Malá zařízení, IT a telekomunikační zařízení, jejíž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50cm.

 

Evidenční číslo osvědčení:AK-072594

 

Recyklační příspěvek je zahrnut v ceně výrobku a je uveden za měrnou jednotku včetně DPH.

 

RECYKLUJTE S NÁMI...

  • Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnost jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení, baterie a akumulátory. Ve spolupráci se společností ASEKOL tak můžete ve sběrných dvorech využít vrácení vysloužilého elektrospotřebiče, baterie nebo akumulátoru ZDARMA.

JAK SE ZBAVIT STARÉHO SPOTŘEBIČE NEBO BATERIE?

Poradíme Vám...

  • Spotřebitel má v novém systému nakládání s elektrospotřebiči nebo s bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad ani do přírody na černé skládky!
  • Spotřebitel je informován symbolem níže, že příslušné elektrozařízení nebo baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení nebo baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu. 

symbol